Верховна Рада України ухвалила закон, яким починається розвиток зарядної інфраструктури для електричних транспортних засобів в нашій країні. Зокрема в ньому йдеться про спрощення встановлення та приєднання до мережі автозарядок. Очікується, що він сприятиме зростанню кількості електромобілів та електробусів на дорогах України та зменшуватиме таким чином кількість транспортних засобів з двигунами внутрішнього згоряння.
Про це повідомили у Верховній Раді. Там зазначили, що документ, зокрема, передбачає:
– спрощені земельні вимоги щодо розміщення електрозарядних станцій;
– спрощення та здешевлення під’єднання автозарядок до електромереж – без плати за потужність при під’єднанні до кінця 2024 року;
– можливість встановлення автозарядних станцій для ОСББ у межах існуючої потужності;
– пільгове (без плати за потужність) приєднання до мереж “Укренерго” energy storage до кінця 2024 року.
Також новий закон запроваджує обмеження на закупівлю та експлуатацію автобусів з двигунами внутрішнього згоряння, які використовуються у сфері громадського транспорту – повна заборона діятиме з 2036 року. Це не стосуватиметься громадського транспорту з двигунами на водні та метані.
При цьому, наголошується, місцева влада матиме право коригувати термін запровадження таких обмежень.
“Як результат, очікується, що у 2030 році в обласних центрах близько 25% громадського транспорту складатимуть електробуси/водневі автобуси/метанові автобуси. Адже спалювання бензинів та дизеля автомобілями є найбільшим джерелом шкідливих викидів у містах”, – йдеться у повідомленні.