Другий тиждень після Великодня в українській традиції є поминальним за померлими родичами.
В різних регіонах його називають Провідна неділя або Проводи, Гробки, Поминальні дні, Поминки, Провідки, Радовниця, Радуниця, Бабський Великдень. У визначені дні люди відвідують могили померлих родичів і, традиційно вже, несуть на цвинтарі букети, кошики чи вінки зі штучних квітів, керуючись тим, що «вони красиві та довго не в'януть».
Днями на Шепетівському кладовищу відбулося прибирання сміття. За два дні було вивезено багато вантажівок пластику.
Натомість екологи, комунальники, Православна церква України закликають не купувати та не приносити штучні квіти на могили, тому що пластикове сміття завдає шкоди не лише довкіллю, а й становить велику небезпеку для здоров’я і життя людей.
Варто пам'ятати, що пластикове сміття – це, перш за все, шкода для природного довкілля, створеного Богом, та велика небезпека для здоров’я і життя людей.
Церква закликає відмовитися від екологічно шкідливих пластикових квітів на кладовищах, оскільки вони не мають нічого спільного з християнською вірою і не допоможуть спочилому в осягненні Царства Небесного. Душі наших померлих близьких не потребують матеріальних нагород. Найкращим виявом пам’яті та любові до рідних будуть ваші відкриті серця та щира молитва за упокій душі.
Настоятель кафедрального собору святої Катерини отець Роман Кінник каже, що канонів стосовно того, які квіти нести на могилки, немає, але краще зробити вибір на користь живих.
Керівник Бюро УГКЦ з питань екології, доктор богословських наук Володимир Шеремета наголошує що «Штучні вінки та квіти не лише екологічно шкідливі, але і не мають нічого спільного з правдивим вшануванням померлих».
Останнім часом все більше людей починають приносити в поминальні дні саме живі квіти на кладовище, керуючись принципом: нести на могилу саме ті квіти, які людина любила за свого життя.
Енерготерапевт Олена Малишева радить: «Які б квіти на цвинтарі ви не вибрали, завжди беріть тільки свіжу квітку яка повністю розпустилася. Це символічно, як і подальше всихання квітки.»
Щоб прикрасити місце поховання надовго, біологи пропонують посадити квітучі багаторічні почвопокривні рослини. Сланкі квіти відмінно підходять для посадки на кладовищі. Такі рослини створюють щільний покрив, який надає декоративний вигляд поховань. Грунтопокривні квіти запобігають проростанню бур’янів.
Барвінок
Рослина може рости на будь-якому грунті. За сезон барвінок розростається на 7 кв м.