13:19, 6 листопада 2022 р.
На тлі військового вторгнення росії в Україну забезпечення ЗСУ новими підготовленими кадрами стало важливим завданням обласниих та районних адміністрацій, тому з перших днів війни значна кількість людей підлягала мобілізації.
Але не зважаючи на це, влада назвала дев'ять категорій людей яких покищо мобілізаційні заходи не стосуватимуться. Зокрема це такі як:
- В першу чергу не будуть мобілізовувати осіб, що доглядають за важкохворими членами їх родин.
- Також особи, які відповідають за трьох або більше дітей, вік яких не перевищує 18 років. Сюди ж, в цю категорію, підпадають особи, які є батьками повнолітніх осіб, що мають I або II групу інвалідності.
- Особи, які за станом здоров'я нездатні до несення військової служби, а саме ті, хто має інвалідність або ті, хто тимчасово непридатний через проблеми зі здоров'ям
- Особи, які самотужки виховують неповнолітню дитину.
- Особи, що мають члена родини, який або яка вже служить в Збройних Силах України, і мають неповнолітню дитину. Окрім того, сюди ж входять ті особи, родичі яких загинули або зникли безвісти внаслідок військових дій.
- Народні депутати, а також певна категорія чиновників.
- Особи, які є опікунами або усиновителями неповнолітніх дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування також не підлягають мобілізації.
- Особи, які отримали бронювання від компанії, організації або органів, де працюють.
- Студенти ВНЗ або здобувачі передвищої освіти. Хоча це стосується виключно тих, хто навчається на денній або дуальній формі навчання. Також до цієї категорії відносять вчителів та викладачів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію