18:06, 5 травня 2023 р.
У Музеї пропаганди відбувся просвітнецький семінар: “Історія – (не) пропаганда. Війна за минуле”
Днями у шепетівському Музеї пропаганди відбувся просвітницький семінар “Історія – (не) пропаганда. Війна за минуле” присвячений 8-му травня — Дню пам’яті та примирення та вшанування борців за незалежність України.
Метою семінару було висвітлення героїчної боротьби Українського народу за утвердження суверенітету власної держави, ідеалів свободи, соборності; подолання російської імперської та комуністичної історичної спадщини; популяризація та переосмислення історії України; музеєфікація сучасної російсько-української війни; вшанування борців за незалежність України.
Вітальні слова отримали представники органів місцевого самоврядування:
Валентина Бражук – директорка Музею пропаганди
Ольга Сало – заступниця генерального директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності
Аліна Коваль – депутатка Хмельницька обласної ради, голова комісії з питань регіонального розвитку та місцевого самоврядування, волонтерка, меценатка просвітницьких проєктів Хмельниччини
Гостем Шепетівки та модераторкою цієї події була Ганна Байкєніч — завідувачка сектору методичної роботи Управління наукового забезпечення Українського інституту національної пам’яті.
На семінарі обговорювали теми:
- Відновлення національної пам’яті через очищення топонімічного простору населених пунктів України від назв і символіки, пов’язаних із державою-агресором
Сучасна російсько-українська війна. Історичні паралелі
Майдани у парадигмі визвольних змагань українців за свободу і незалежність
Майдан і війна: факти, фейки, міфи
Сучасна російсько-українська війна. Осмислення та музеєфікація
Платформа музеїв України OBMIN: форми співпраці та виклики на майбутнє
Як розповідати сучасну історію. Досвід Музею Майдану
Що, як і коли святкувати, відзначати та вшановувати. Національний календар у політиці пам’яті
Одночасно в музеї відбулося офіційне відкриття виставки “Рашизм – це”. Проєкт створений Українським інститутом національної пам’яті спільно з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, а також Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності, щоб розкрити зміст тієї квазіідеології, замішаної на поєднанні ідей фашизму та більшовизму і під гаслами якої сьогодні російські загарбники вбивають українців.
Прем'єрне відкриття виставки відбулося 3 травня та охопила безліч нагальних тем пам'яті, історії та російсько-українських відносин.
На стендах виставки «Рашизм – це…» розкрили питомі ознаки й характерні риси рашизму: культ «скрєп» і культ вождя, імперський реваншизм і «побєдобєсіє», агресивна пропаганда і ксенофобія, а також ті злочини, які здійснюють рашисти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
19 листопада
14:06
19 листопада
11:00
19 листопада
10:00
19 листопада
22:00
18 листопада
18:00
15 листопада
10:50
15 листопада
live comments feed...